Mycket bra! Skinande fönster och bra kommunikation.
Glasklart Fönsterputs AB
Om företaget
Dags för nyputsade fönster? Vi på Glasklart fönsterputs är ett personligt och kunnigt fönsterputs företag i Halland med ett stort kundfokus. Vi gör alltid det lilla extra för våra kunder, något som gör att kunderna kommer tillbaka. Vi jobbar stenhårt för att ni ska bli nöjda med oss! Varför inte abonnera på fönsterputs utan...
1126 omdömen om Glasklart Fönsterputs AB
Sedan starten hos Reco 2023
En bra första kontakt där jag fick ett SMS som sedan följdes upp av ett samtal efter jag visat intresse testa fönsterputs på vårt hus. Innan utförandet kom ett SMS med meddelande vilken dag och ungefärlig Fönsterputsningen var till belåtenhet.
Blev inte särskilt bemött förutom att de knackade på och utförde putsningen under ca 45min och sedan gav sig iväg.
Svårt att bedöma då det var mörkt när vi kom hem. Men tror det var bra gjort
Vi har fått rena fina fönster och killarna som kom gav ett väldigt trevligt bemötande. Vi är mycket nöjda med det utförda arbetet och deras flexibilitet och hjälpsamhet. Vi kommer garanterat utnyttja Glasklart fler gånger.
De gjorde ett bra jobb. Nu va det första gången så vi hoppas de håller i sig🙏
Uruselt, när man inte kommer på utsatta tider.
Utförde ett mycket bra arbete och effektivt. Är väldigt nöjd med resultatet. Kan varmt rekommenderas.
Trevligt beteende. Aldrig omöjliga om man vill lägga till något
Funkade jättebra! Kanon att slippa putsa utsidan av fönstren!
Jag har blivit bort glömd som kund 2ggr, och det känds INTE BRA!! Men när Glasklart kom, så var det trevliga killar som utförde sitt jobb proffesionellt. Fönstren blev glasklara.😊
🙏Tacksam är jag för din hjälp
Snappt och bra från början till slut. Killarna jobbade snappt. Positivt att ni hade allt ni behövde med er själva.
Ett personligt företag. Trevlig personal och de gjorde ett fantastiskt jobb
Snabbt enkelt och smidigt att få rena fönster.
Putsningen var bra men tiden det tog från att man bokade tills de dök upp var väldigt oklar. Jag ville haft invändig puts med men det var högst oklart att kunnna boka det då de ej visste när de skulle komma och jag som kund måste ju kunna planera för att vara hemma samtidigt.
Kommer enligt vad som skickas ut på mail någon vecka innan. (Bra med denna info) trevliga putsare som ringer på. Nästan alltid välputsat. Vid de få tillfällen det blivit fel på faktura, snabbt svar och tillrättat utan problem,
Trevlig personal Aviseringen hade ej fungerat så saker stod i vägen och flyttades inte Jag väntar fortfarande på den offert jag önskade
Trevliga billiga och bra resultat. Vad mer kan önskas.
Snabba, effektiva och trevligt bemötande. Både på plats och mail/sms
Blev bekant med företaget genom en kompis som rekommenderade er.Blev uppringd var ej hemma just då Men vid hemkomsten var alla yttre fönster Glasklara!
Noggranna och snabba! Kommer att anlita igen.
De hade missat tiden men kom direkt efter att jag ringt.
Jag var inte hemma när fönstren putsades, men det var putsat extremt bra 😊
Mycket trevligt bemötande. Bra resultat. På rimlig tid.
Vi är väldigt nöjda med fönsterputsen samt rengöring av spröjs och fönsterbleck.
Har bara haft fönsterputs en gång hittills men jag är mycket nöjd och kommer att fortsätta anlita Glasklart.
De glömde meddela innan de kom som de hade sagt att de skulle göra. Glömde torka av fösterblecken på baksidan annars ett väldigt bra jobb!
Hej, vi har haft vårt första besök av er där ni tog våra fönster utvändigt. Vi har varit tvungna att avvakta tills vi var hemma, och att det var ljust ute. Vi är inte super-imponerade då det var lite prickar här och där. En chans till får ni allt ha så vi ser hur det blir nästa gång. Det bemötande vi fått IRL så att säga var två trevliga medarbetare som sålde in det ute på garageuppfarten, inget att säga om det.
Allt bra, blir nog ytterligare mer fönsterputs av er
Hur skall jag veta det jag fick inte reda på när ni skulle komma och jag såg er aldrig... Men jag tror det blev rent..
Snabbt , välgjort och fint bemötande.
Mycket trevligt och professionellt bemötande. Lätta att ha att göra med.Jag förväntade mig noggrant arbete och smidig service, och de levde helt upp till det. Fönstren blev riktigt fina.Sammanfattningsvis beställde jag fönsterputsning och är väldigt nöjd med både arbetet och servicen. Rekommenderas!
Jätte nöjd jag vill gärna att ni ska kontakta när kommer ni nästa gång och jag vill veta pris kan man boka när man vil?
Rena fina fönster, toppen att de torkade spröjs mm
Kom på angiven tid, gav priset innan start och höll sig till det, vänligt bemötande av både säljare och putsare, och jättefint resultat trots ett krångligt hus. Inget att anmärka på.
Dom ringde mig för att bjuda på en fönsterputs för 280kr första gången. När dom kommer hit så skulle det helt plösligt kosta dubbelt ?! Fick betala 520kr till slut för jag visade konkurrens faktura. Ändå inte ok tycker jag.
Snabbt och smidigt rengöring, blev rent och fint
Noggranna och snabba med bra resultat!
Fönsterputsningen var det inget fel på. Men jag fick kontakta firman då de inte skickade ut någon faktura. Till sist fick vi ett kontonummer och betalade. Det var i september. Sedan fick vi en faktura på 500 kr i november. Detta trots att vi redan betalat för putsningen som gjordes i augusti. Tyvärr känner vi att vi tappat förtroendet för glasklart fönsterputs ab. Vänligen Petra och Peter Itacoff
Trevlig snäll personela Bra jobb Lätt att prata med och framföra sina önskemål. Jag är nöjd,
Jag är väldigt nöjd med glasklart, trevlig personal och mycket bra utfört arbete.
Det var ett bra bemötande Snabbt och bra utfört Jag köpte fönster puts Jag kan tänka mig att anlita samma tjänst fler gånger
Bra jobb å gott kämpat i mörkret
Mycket lätt att ta kontakt med och duktiga fönsterputsare
Är nöjd med fönsterputsningen. Smidigt och enkelt.
A really professional company, friendly, well organised and easily accessible. Windows are lovely and clean too !
Proffsigt, snabba o trevliga. Utvändigt puts
Fönsterna blev inte helt rena och när jag meddelade att jag inte var nöjd så fick jag ingen återkoppling
Jag köpte fönsterputs. Blev bra bemött av dem som putsade. Resultatet blev bra, priset var bra.