Vi hade 3st olika lokala mäklare att välja mellan och valde Alexander vilket vi är mycket nöjda med och han rekommenderas starkt. Affären gick bra, smidigt och han var mycket sakkunnig. Spekulanter hade vissa frågor som Alexander fick lov att rätta dom på. Ett par påpekade att när grannens sålds så var det typ 700.000kr billigare än vårat men då informerade Alexander att huset som såldes senare var 650.000kr dyrare än vårat m.a.o Alexander är påläst och kan sin sak.
Svensk Fastighetsförmedling Salem
Om företaget
Välkommen till Svensk Fastighetsförmedling Salem! Letar du bostad i Salem, Tumba, Rönninge, Botkyrka eller Uttran med omnejd. Tveka inte på att låta någon av våra professionella mäklare hjälpa dig. Oavsett om du letar bostad eller är ute efter att sälja din lägenhet, villa, radhus eller stuga så är det bra att anlita någon...
1021 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Salem
Sedan starten hos Reco 2020
Alexander gav ett förtroendeingivande intryck och skötte allt på bästa sätt. Vi kan varmt rekommendera honom.
Tillmötesgående, trevlig, ödmjuk och kunnig
Han är kunnig och kompetent. Han kan sitt område och sina köpare
En driven och seriös mäklare! Väldigt nöjd
Jag tycker att Martin har redan från första stund en ordentligt saklig och bra beskrivande förklaring om hur hela förloppet av affären kommer att gå till och inga uppskruvade förväntningar på hur affären kommer att driva iväg ekonomiskt, utan saklig och seriös med allting. Är mycket nöjd med Martin från första mötet till försäljningen av vårat hus och alltid bra dialog under försäljningens gång hur vi ska gå till väga för att få ett resultat där alla blir nöjda. Mvh Patrik.W.
Köpt via Martin. En mäklare som är lättillgänglig och lätt att prata med. Bryr sig om både köpare och säljare är mitt intryck. Rekommenderas!
Trevligt bemötande, hjälpsam. Snabbt agerande
Michelle är briljant på alla sätt och vis. Öppen, glad, inlyssnande, förstående, strukturerad och pedagogisk - Allt man kan önska sig vid en så viktig händelse.
Alexander är lugn, trygg och tydlig. Han återkopplar och håller dig uppdaterad. En fint hanterad affär där vi sålde innan öppen visning till ett pris vi var nöjda med. .
Jätte nöjd med min mäklare, rekommenderar till alla som söker bostad
Min man o jag är jätte nöjd med våra mäklare Alexander o vill rekomendera till alla som söker att köpa bostad.
Trevlig, kan sitt jobb, tillgänglig och tålmodig
Trevlig, lättsam, lugn, streetsmart, mycket bra att samarbeta med.
Professionell, trevlig, tillgänglig, opartisk, svarar utförligt på frågor och söker och hjälper till med kontakt för ytterligare information vid behov. Processen gick väldigt smidigt och jag skulle rekommendera starkt .
Han var kunnig och trevlig……………
Supernöjd med Martin genom hela köpet!
Jag blev bemött av mäklaren på bästa mökliga sätt. Han var både vänlig och professionell.Andreas tog hand om hela processen på ett utmärkt sätt. Han höll kontakten med både säljaren och oss, vilket gjorde att affären genomfördes smidigt och till allas belåtenhet.
Ett stort tack för de fina orden Mirzet, dem uppskattas verkligen. Jag hoppas verkligen ni skall trivas! Vi hörs vidare i köpet. Andreas
Kan varmt rekommendera Alexander! Han är duktig och professionell.
Jag upplever mäklaren Alexander Lindeberg som kunnig, vänlig, tillmötesgående, uppmuntrande och tålmodig i lång process pga min sjukdom. Mycket bra upplevelse av hela affären. Rekommenderas gärna till andra.
Bra bemötande, kommunikation och affär! Nöjd med att köpa lägenheten från Alexander!
Alexander är lyhörd och tillmötesgående. Han har ett mycket bra bemötande och jag känner att han fanns där för mig vid min försäljning. Kan varmt rekommendera Alexander Lindesberg.
Michelle skulle kunna stå som modell för professionen. Hon gör allt rätt och framför allt, hon flåsar en inte i nacken. Jag har inte mer att tillägga! Så nöjd.
Martin hjälpte oss att sälja vårt radhus i en tid då marknaden gick väldigt trögt. Ändå lyckades vi samla 13 olika sällskap för visning och sälja till rekordpris på våran gata. Han ringde ofta och uppdaterade hur allting gick och det kändes som att han var engagerad och lade ner mycket tid på vårt objekt.
Alexander var mycket trevlig hade god kunskap om objektet och kunde lätt svara på allt jag frågade om.
Lugn saklig och tålmodig men framförallt ärlig vilket man inte kan säga om alla mäklare idag dessvärre . Rekomenderas
Mycket trevlig och har ett genuint personligt bemötande utifrån kundens behov. Mycket kunnig och följer upp alla frågor och ev. oro man kan tänkas ha. Jag har känt mig väldigt trygg i mitt bostadsköp med henne som mäklare.
Trevligt bemött, bra förmedlande av information, känns som att man har koll på det viktiga efter mötet.
Trevlig, lätt att prata med och snabb.
Mycket trevligt person. Duktig
Tacksam för en fin reco Ömer, vi hörs vidare i köpet. Andreas
Söderorts bästa mäklare! Tackar innerligt för allt hjälp!
Stort tack för fina ord Yelda, roligt att jag kunde vara till god hjälp! Vi hörs vidare i affären. Andreas
- Vi blev bra bemötta av mäklaren, med vetskapen om att vi inte tidigare gjort denna process tidigare tog vi allt i lugn takt och de frågor vi hade kunde besvaras på ett bra sätt. - De förväntningar som fanns från vår sida på mäklaren var att kunna besvara frågor, vara tillgänglig under processen och återkoppling gällande säljarens tänk och syn. Allt det uppfylldes. - Sammanfattningsvis är vi nöjda med hur smidigt allt gått, vi är nöjda.
Michelle är väldigt hjälpsam samt en väldigt effektiv mäklare med god erfarenhet. Hon hjälpte mig under alla procceser när jag skulle sälja mitt radhus. Jag skulle starkt rekommendera henne.
Alexander inger gott förtroende, är lugn, välkomnande och med gott om tålamod. Rekommenderas.
Vi hade en snabb och smidig affär tillsamans utan några som helst konstigheter!
Fick min lägenhet såld i en död marknad på nolltid efter att ha bytt till Andreas
Björn Petrén Är en kunnig, bra och trevlig mäklare. Han har hanterat vår försäljning på ett mycket proffsigt sätt. Vänliga hälsningar Tore
Alexander är väldigt kunnig, erfaren och alltid trevlig. Man känner sig trygg hela vägen från start till slut!
Jättetrevlig på visningen. Hon förstod min önskan att köpa huset dagen efter. Kontaktade ägarna ang priser och försäljningen. Vi träffades alla dagen efter och Hon fixade alla papper. Hon är trevlig och det märks att man kan lita på henne. Hon kan man verkligen rekommendera
Proffsig, trevlig, tillmötesgående
Väldigt nöjd med Danielle och rekommenderar henne varmt.
Hon är jätte bra och trevlig person.
Världens bästa mäklare! Vi kunde inte jobbat med bättre mäklare!
Hade Albin Persson som var väldigt proffsig
Fantastiskt lugn, vilket gör att man känt sig trygg från första möte. Förklarar det man har frågor på. Kunde inte önskat mig en bättre mäklare!
Proffesionell, lyhörd, affärsmässig. tillmötesgående, trevlig
Andra gången jag har Alex och lika bra denna gång.
Vi köpte via Michelle och valde att sälja vår egen bostad med hennes hjälp, ett beslut som vi inte ångrar det minsta. Michelle har varit behjälplig genom hela processen och stöttat oss i både planering och när det var dags att fatta beslut. Extra stort tack till Michelle för att hon tog sig tiden att hjälpa oss även under sin semester för att få till en affär!
Gör ett fint arbete. Är trevlig och hjälpsam. Rekommenderar varmt.
Stort tack för fina ord Eden och ett ännu större grattis till ert nya hus, jag hoppas verkligen att ni skall trivas! Andreas
Kanon trevlig mäklare! Smidig att ha o göra med och hjälpsam.