Proffsig, trevlig och snabb på att svara.
Svensk Fastighetsförmedling Södertälje
Om företaget
Välkommen till Svensk Fastighetsförmedling Södertälje & Nykvarn! Vi är ett gäng med lång erfarenhet av mäklaryrket och genom att dela med oss av vår kunskap bildar vi ett mäklarteam som är specialister på försäljning av bostadsrätter, fastigheter och nyproduktion. Vi är stolta över att vara ett av Svensk Fastighetsförmedlings...
2253 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Södertälje
Sedan starten hos Reco 2016
Cajsa är trygg och erfaren i sin roll. En mäklare man kan lita på.
He was very good. He showed me several options of apartments in the profile I described to him. He clarified all my doubts. And helped me make the best decision when I was in doubt about which apartment to choose by analyzing possible scenarios. I would definitely recommend him to others.
Vi har anlitat Cajsa flera gånger tidigare och alltid varit nöjda. Nu när marknaden är trögare så tog försäljningen lite längre tid. Cajsa hade stort tålamod och höll hoppet uppe. Till slut kunde vi sälja till ett kanonpris tack vare att Cajsa tipsat ett sällskap om vårt hus. Stort tack Cajsa!
Anderas bemöter en alltid med ett lugn, vilket kan lugna en annars hektisk process. Han lyssnar till ens behov och är alltid tillgänglig för en. Erfaren och kunnig. En toppen mäklare helt enkelt.
Kunnig och trevlig och lätt att prata med. Vi fick super bra bemötande av Cristofer. Vi är väldigt nöjda med husköpet. Jag vill värmt rekommenderar Cristofer som bästa mäklare, tydligt och hjälpsam. Firas S
Jag vill varmt rekommendera Andreas som en fantastisk mäklare. Från första mötet kände jag mig trygg. Andreas är otroligt professionell och har en djup kunskap om marknaden, vilket verkligen hjälpte mig att navigera genom hela processen av att sälja min bostad och gav mig värdefulla insikter. Oavsett tid på dygnet var han alltid redo att svara på mina frågor och ge mig stöd. Det är tydligt att Andreas bryr sig om sina klienter, hans engagemang gjorde stor skillnad för mig. Jag kan inte nog betona hur viktigt det är...
Otroligt nöjd med min upplevelse med Daniella. Tydlig och hjälpsam under hela resan! Fick snabbt svar på frågor under hela processen och hjälp över förväntan. Mycket nöjd!
Jätteduktig, social och trevlig
Jag är väldigt nöjda med mäklarens insats vid försäljningen av min bostad på Nysättravägen 19. Han var professionell, tydlig och skötte hela processen på ett korrekt och smidigt sätt. Våra förväntningar var höga, och han levde verkligen upp till dem genom att vara engagerad, tillgänglig och kunnig. Ett tryggt och bra samarbete från start till mål!”
Superproffsig och snabb och väldigt serviceminded
Försäljningen av vårt hus tog ca 6 månader från det att vi lade ut annonsen, men vi upplever ändå att Cajsa var lika engagerad från början till slut. Trots diverse "bakslag" under resans gång har Cajsa alltid hållit humöret upp och varit en klippa under hela processen. Skulle ha gett ett högre betyg om det var möjligt!
Trevligt bemötande, hus köpet gick smidigt. Skulle rekommendera Christoffer som mäklare då han är engagerad, kunnig och Trevlig
Henrik är en sådan mäklare du vill ha vid din sida när du gör det som för många är den största privatekonomiska investeringen du gör i form av att köpa din bostad. Han är trygg, tydlig, rak och dessutom suuuupertrevlig (det sistnämnda är inte alltid givet bara för att du är professionell). Dessutom tog Henrik action på ett flertal saker under min köpprocess som var långt över min förväntan. Så när det kommer till perspektivet "att gå den extra milen", så är det ingen tveksamhet kring att Henrik gör det. Men han pratar och...
Jag tycker att Christoffer uppträdde lungt och sakligt. han uppfyllde minna förväntningar kände att jag kunde lita på honom bara positivt bemötande vi är jätte nöjda.
Bryr sig om både köpare och säljare så tummen upp.
Vi är mycket nöjda med henne! Daniella var uppmärksam, effektiv och gav oss fantastiskt stöd under hela processen. Vi rekommenderar starkt hennes tjänster, hon är professionell, engagerad och mycket kunnig.
Återkommer gärna med omdöme när afffärerna är helt genomförda och avslutade.
Hon vägledde oss mycket väl under hela försäljningsprocessen med mycket bra tips och snabba svar. Vi är super nöjda med hennes arbete
Vi blev väldigt professionellt och vänligt bemötta av Christoffer. Redan från start hade vi höga förväntningar på en smidig och trygg försäljningsprocess, och mäklaren överträffade dem genom sitt engagemang, tydliga kommunikation och breda kunskap. Försäljningen av vår bostad gick både snabbt och smidigt, och vi kände oss trygga genom hela processen. Vi kan varmt rekommendera Christoffer till alla som söker en kunnig och pålitlig mäklare vid bostadsförsäljning!
Mycket bra lugn och saklig så man förstår vad han pratar om.
Jag har framfört till Henrik att han bör förbättra återkopplingen. Ex vis synpunkter som kommer fram på visningarna. Detta så att vi har möjlighet att tänka över försäljningsläget och ev prisjusteringar. I tider som dessa, då försäljningarna drar ut på tiden och marknaden sviktar.
Tack för fint samarbete Anders och tack också för feedbacken. Jag tar åt mig detta, tät återkoppling är alltid att föredra! Vi ses längre fram.
Trevligt bemötande och smidigt!
Cajsa var effektiv och tillgänglig. Cajsa var även lyhörd inför en lite speciell omständighet kring försäljningen ifråga och jag är mycket nöjd med hennes bemötande och insats!
Trevligt bemötande, allt har gått väldigt smidigt.
Sofia känns väldigt professionell och.är trevlig.
Enkel att ha och göra med rak och tydlig. Stort tack till dig Andreas
Väldigt skicklig och trevlig mäklare. Vi fick förtroende för henne vid första besöket. Allt gick väldigt smidigt och snabbt. Hon får högsta betyg av oss och vi rekommenderar henne verkligen!
En varm, vänlig och kunnig mäklare som ger bostadsaffären snabb och smidig.
Cajsa ställde precis rätt frågor vid första mötet (istället för att ex dra en lång säljpitch). Vi kände direkt att hon är erfaren, kompetent, trygg och naturlig i mötet med oss - och med våra spekulanter! En bostadsaffär kan kännas hisnande och otrygg. Cajsa har funnit där för oss i alla lägen med klok input, och tydlig med olika alternativ. Hon har varit tillgänglig precis när man behöver henne. Hon har varit som nordstjärnan som guidar en i mörkret! Vi har redan rekommenderat Cajsa till kompisar och grannar, och hoppas...
Åh så fina ord, blir alldeles rörd <3 Grattis till ert nya köp, vilket äventyr, och tack för att jag fick hjälpa er med försäljningen av ert fantastiska hus.
Jag skulle köpa lägenhet och där var han snabb och trevlig i bemötande. Andreas var otroligt tillgänglig under hela processen och gav snabbt svar på eventuella frågor. Rekommenderar starkt oavsett om man är köpare eller säljare.
Henrik var kunnig, tillmötegående och lyhörd för mina synpukter.
Andreas är super duktig och snabb på att svara. Rekommenderar till alla
Ida är en oerhörd kompetent och trevlig person med en gedigen känsla för marknaden. Hon har ett tydligt upplägg ,har en bra återkoppling under hela försäljningen och hennes värdering stämde med slutpriset.
Mycket trevlig och effektiv mäklare! Affären gick snabbt och smidigt och hon hade, och förmedlade, tydligt både köparens och säljarens perspektiv på ett bra sätt.
Har varit i kontakt med Henrik Backman både som köpare och säljare och båda gångerna har jag varit väldigt nöjd med bemötandet och servicen. Han är ärlig, lugn och väldigt professionell och mer än överträffade våra förväntningar med en väldigt snabb försäljning. Nästa gång jag ska köpa eller sälja kommer jag definitivt vända mig till Henrik och Svensk Fastighetsförmedling.
Bra bemötande, engagerad och allmänt trevlig
1 Tillmötesgående med hög energi. 2 Betydligt mer drivande än andra mäklare jag mött. 3 Mäklaren ordnade en snabb och smidig affär.
Proffsig hantering av ärendet.
Christoffer är kanon, svarar på frågor snabbt och är nästan alltid tillgänglig, annars ringer han upp fort.
Serviceminded, trevlig och engagerad
Proffsig snabb på återkoppling och jobbade opartiskt för både säljare och köpare. Vart t rekommenderad mäklare!
Sofia är mycket professionell och har ett gott bemötande mot oss som säljare. Vi visste inte riktigt vad vi kunde förvänta oss, men är mycket nöjda. Sofia är engagerad och har varit bra på att återkoppla vad som händer så vi har kunnat fatta kloka beslut . Affären gick snabbt och enkelt för oss.
Vi är super nöjd! Sofia är hjälpsam.
Fantastiskt trevlig kvinna. Rak och glad. Om jag skulle sälja igen skulle jag kräva henne.
Proffsig, flexibel och lyhörd! Mycket nöjd med Sofias prestation med vår försäljning. Trots tuff marknad så lyckades vi sälja med hennes hjälp/ Anna
Jag ger Andreas högsta betyg i bemötande. Trevlig, hjälpsam och ärlig. Som köpare av bostaden förväntade jag mig att ha garden uppe men det behövdes inte. Köpet gick smidigt och han var lätt att nå vid behov. Jag kommer att använda mig av Andreas som mäklare i framtiden och rekommenderar honom starkt för andra.
Lätt att få kontakt med henne, tydligt , lätt att få svar
Duktig mäklare , rekommenderar starkt
Kunnig, trevlig och lätt att få kontakt med.