Jättetrevlig, professionell och framförallt kunnig mäklare.
Croisette Malmö Slottsstaden
Om företaget
Vi på Croisette Malmö Slottsstaden har erfarna och engagerade mäklare med god lokalkännedom och hög tillgänglighet. När du säljer din bostad med oss sätter vi alltid dina behov i centrum och skräddarsyr bostadsaffären efter dina önskemål, med mervärden som skapar extra fördelar. Vi strävar efter att ge dig bästa möjliga...
1544 omdömen om Croisette Malmö Slottsstaden
Sedan starten hos Reco 2014
Amar Karaman var en riktigt grym mäklare! Tydlig, kommunikativ och stöttande. Nöjd med försäljningen.
Vi sålde vårt hus genom Boney. Marknadsföringen av vårt hus var mycket effektiv, högkvalitativa fotografier och en välskriven beskrivning som verkligen framhävde husets bästa sidor. Hela processen var professionell, smidig och mycket tillfredsställande, och vi är mycket nöjda med det arbete som utfördes.
Proffsigt bemötande på alla sätt.
Jag och min sambo fastnade för att Emir hade en rak och tydlig linje med försäljningen av vår lägenhet. Han sa vad han trodde vi skulle få för den och det fick vi. Han höll en rak kommunikation genom hela processen, och vägledde oss till rätt köpare.
Emir är precis den mäklare man vill ha! Jobbar hårt, bra på att hålla en uppdaterad och en person man bara direkt känner att man kan lita på. Oerhört professionell och besitter en gedigen erfarenhet.
Har känt mig väldigt nöjd genom hela säljprocessen av min lägenhet. Jasmine har varit kommunikativ och engagerad! Vilket har fått mig att känna mig lugn och trygg.
Mycket trevligt bemött, försäljningen gick över förväntan bra
Trevlig mäklare. Kunde svara på våra frågor. Mycke informativ.. En snabb affär när vi bestämt oss.
Jag fick kontakt med Jasmine på Croisette Malmö Slottsstaden genom tjänsten Hitta mäklare, och direkt när Jasmine ringde upp kände jag att detta var rätt mäklare för mig. Hon var öppen, nyfiken och skarp, och det har hon fortsatt att vara hela vägen. Alla delar i försäljningsprocessen gick smidigt, Jasmine höll mig hela tiden uppdaterad och höll allt hon lovade. Dessutom var det hon som löste en bra bankkontakt till köparna, vilket var avgörande för försäljningen. Det hade inte gått utan henne, helt enkelt. Skulle varmt rekommendera Jasmine och Croisette vidare!
Det kan man kalla fastighetsmäklare. Från dag 1 var allt studios planerat. Drivande och ansvarsfull man. Rekommenderas stark.
Emir mötte oss vänligt.Han var sakkunnig, gav tid till oss för att se huset och ställa våra frågor. Han är en duktig mäklare med enorm kunskap i sitt område.har mycket lätt att samarbeta med kunder.Han kunde snabbt ta fram information om huset som vi behövde.Han är en gedigen problemlösare,då han bearbetade fram lösningar som hjälpte oss för att inspektera vinden.Jag kommer varmt rekomendera honom till mina vänner och bekanter.
Alexander har skött uppdraget med att sälja lägenheten på ett ypperligt sätt. Duktig på att återkoppla och hålla mig uppdaterad kring hur allt går. Kontaktnätet gjorde att lägenheten såldes innan den lades ut på nätet. Mycket nöjd.
Mycket trevligt bemötande, proffsigt!
Enkel och strukturerad process där man får bra support hela vägen och kan fokusera på vardagen. Utmärkt kommunikation. Kan varmt rekommendera 👌
Hon jobbade stenhårt för oss. Trevlig o tillmötesgående. Hon fick en att känna lugn och kunde peppa oss Ringde så fort hon hade haft intressenter. Hon får fem stjärnor.
Jag är otroligt nöjd med Rebecka på Croisette Malmö Slottstaden! Från första mötet har hon varit inget annat än professionell, engagerad och lyhörd för mina önskemål. Rebecka höll mig uppdaterad genom hela processen och såg till att allt gick smidigt. Hon har mer än överträffat alla förväntningar jag någonsin hade kunnat ha haft. Rekommenderar starkt till alla som söker en pålitlig och kunnig mäklare!
Emir är kommunikativ, effektiv och proffsig på sitt jobb. Han är mån om att både säljare och köpare får det bästa möjliga ut av en bostadsaffär. Emir upplevs som en väldigt snäll person vilket ger trygghet.
Rekommenderar Emir alla dagar i veckan. Top Notch rakt igenom hela processen.
Positiv och gott bemötande. Mån om kunderna.
Mäklaren Anders var alltid väldigt tillmötesgående och trevlig. Berättade och informerade väl om allt under processen. Var ofta tillgänglig på telefon när man behövde nå honom. Vi hade förväntningar av att bli väl vägledda och kunna förstå processen simpelt. Det har Anders nått upp till och är det något man inte förstått så har man alltid kunnat fråga och få svar. Det gick trögt för oss att få folk till visningarna först. Jag hade gärna sett att man drog lite mer i det på något sätt, tex lägga ut på Hemnet tidigare...
Trevligt, snabbt och smidigt och ingav stort förtroende.
Jag har blivit väldigt bra bemött av mäklaren Anders Backman på alla sätt, vilket jag tidigare redogjort för. Rekommenderar honom till alla jag kommer i kontakt med som går i försäljningstankar. Vänligen Ulla Arvidson
Otroligt professionell från första kontakt till kontraktet var signerat. Effektiv kommunikation, planläggning om försäljning, samt empatisk/personlig. När vi säljer i framtiden så är Rebecka vår mäklare!
Ett professionellt och kund inkännande bemötande.
Rebecka Wågert är en mycket trevlig och kompetent mäklare, både utifrån köpar- och säljarperspektiv! Tillgänglig, snabb och lösningsorienterad. Kommer absolut tipsa nära och kära om henne.
Trevligt bemötande av mäklaren. Lätt tillgänglig och Snabb återkoppling vid frågor och önskan om ytterligare visning.
Snabb återkoppling. Trevligt bemötande. Alltid glad o punktlig. Tyvärr var inte objektet så intressant vilket präglar slutpriset men inget att lägga på mäklaren.
Snabbt effektivt och mycket kunniga
Professionellt bemötande och snabbt agerande för bostadsaffären.
Lite oförberedd vid 1a visningen men därefter mycket bra.
Andra lägenheten vi har sålt med Emir! Super duktig och väldigt professionell. Gör alltid det där lilla extra och har en tydlig kommunikation genom hela försäljningen. / Martin
Trevlig, professionell, effektiv!
Emir är en jättebra mäklare, snabb o effektiv.
Mycket trevlig och Påläst ingav stort förtroende hoppas att allt blir till belåtenhet MVH Christer
Bra Inga, över förväntan Snabbt och utan stress
Enkelt , tydligt och snabbt Jag tycker mäklaren är lyhörd, närvarande och ödmjuk. Det var roligt Och spännande att köpa lägenhet av er!
Bra bemötande, mäklaren tog ett helhetsgrepp och lgh såldes på 10 dagar.
Väldigt lyhörd och tillgänglig, jag som köpare kände starkt förtroende till Philip.
Önskade en smidig affär då jag har en liten son och gravid sambo. Så blev det och dessutom till ett slutpris som jag var mycket nöjd med. Tack Jasmine!
Positiv approach och väldigt följsam mot mig som kund.
Bra bemötande utav mäklaren . Mäklaren levde upp till mina förväntningar.
KANONBRA Anders Backman har varit grym och proffsig. Kunde inte önskat mer från honom
Professionell, stor engagemang och erfarenhet.
Jag känner Max Nilsson sedan han hjälpte oss att sälja vårt lägenhet i Malmö. Han är trevligt, proffsig och kunnig.
Fantastisk hantering av försäljningen! Mycket nöjd med hela förfarandet. 5 av 5 möjliga solar.
Mäklaren jobbade på ett sätt som fick både köpare och säljare att känna sig delaktiga på lika villor i affären.
Bra beskrivningar av allt, bra kontakt, ingav förtroende helt enkelt
Allt gick jättebra och jag är mycket nöjd
Jennie kan marknaden och har et trevligt och effektivt bemötande. Känns som hon verkligen driver på för att få affären så bra som möjligt