Skrev om Nordflytt Bekräftad företagssida
Killarna på plats var trevliga vid besöket som det står. Men vid debiteringen är ej enligt överenskommelse. Andra kunder måste få korrekt information. För övrigt blev jag även anklagad för att ha stulit en av deras ångmaskiner, som de senare hittade.
Svar från Nordflytt
Hej Daniel,
Tack för att du tog dig tid att skriva en recension. Vi uppskattar alltid feedback som kan hjälpa oss att förbättra vår verksamhet.
Vad gäller debiteringen vill vi återigen poängtera att vi följt det avtal och den prissättning som vi gick igenom tillsammans innan uppdraget. Om du upplever något oklart i kommunikationen kring fakturan är du varmt välkommen att kontakta oss direkt, så kan vi reda ut eventuella missförstånd.
När det gäller din kommentar om ångmaskinen vill vi klargöra att det aldrig framfördes en anklagelse mot dig. En av våra anställda ställde en fråga för att lokalisera maskinen, vilket är en naturlig del av vår rutin när utrustning saknas. Maskinen hittades senare, och vi beklagar om vår fråga uppfattades på fel sätt.
Vi strävar alltid efter att ge våra kunder en positiv upplevelse och vill säkerställa att vi levererar både kvalitet och tydlighet. Om det är något mer du önskar diskutera är du välkommen att kontakta oss direkt.
Tack för din återkoppling, och vi önskar dig en god fortsättning!