Mycket bra bemötande! Kunnig, påläst och positiv!
Svensk Fastighetsförmedling Tranås
Om företaget
På Svensk Fastighetsförmedling har vi koll på Tranås! Vi finns i hela landet, men har lokala kontor och mäklare som verkligen kan sitt område. Därför kan vi hjälpa dig med allt du kan tänkas behöva inför din bostadsaffär, plus lite till. Vi har ett starkt lokalt nätverk och vet vad köparna vill ha och vilka objekt som är påväg...
326 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Tranås
Sedan starten hos Reco 2016
Positiv under hela förloppet. Kändes aktiv med att hitta köpare.
Oerhört kunnig och snabba svar på alla våra frågor. Lätt att få kontakt med och svarar snabbt på det vi undrar
God service och bemötande är toppen. Oftas är tillgänglig när jag behöver något.
Hon har varit trevlig och alltid kunnat hjälpa till
Bara positivt xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Engagerad och driven. Återkopplade direkt vid frågor.
Vi tycker att David lever upp de förväntningarna som vi har på en mäklare. Det vill säga, han är trevlig, saklig och kunnig. Mån om att det ska bli bra med försäljningen. Bra genomgång vid kontraktsskrivningen med köparna.
Vi är väldigt nöjda med David. Han är trevlig och kunnig.
Professionell, trevlig, snabb respons
Lyhörd, tillgänglig och snabb affär. Vi är supernöjda:)
Allmänt trevlig. Dålig information efter första visningen. Hörde inte av sej förrän efter 4 veckor vi visste inget om vad som sades på visningen Sedan ringde han när det var flera som ville se på huset. Kändes inte som man hade förtroende för honom. Sa saker som inte stämde Kändes oxå som han tjatade på oss en husbesiktningen trots att huset bara är drygt två år gammalt Vi har en försäkring på huset 7 år till,men han skulle sälja in sin egen försäkring Varför undrar vi. Är det pengar
Hej Lena. Tråkigt att ni hade den känslan. Men besiktningen var ju ett krav från köparen att den genomfördes, vilket ju är ganska vanligt på de allra flesta hus att det görs oavsett husets ålder. Inga mäklare får provisioner på besiktningar eller försäkringar utan tillhandahåller det som en tjänst och i detta fallet var det ju en förutsättning att den gjordes för kunna knyta ihop säcken.
Mycket trevlig och tillmötesgående. Problemlösande och enkel att ha att göra med. Över förväntan!
Josefine var trevlig i sitt bemötande. Jag upplevde att hon var påläst och kunnig om bostaden. Josefine var enkel att prata och diskutera med.
Hej ! Jag tycker Josefine är framåt , social och duktig i sin roll som mäklare. Bra service när det funnits frågor och lätt att få kontakt med. Suverän på sitt arbete med att fånga suget på att köpa en fastighet. Jag tyckte om henne och skulle aldrig tveka på att ha Josefine som mäklare ifall jag skulle bli sugen på att sälja min bostad i framtiden. Mvh
Snabb, trovärdig, kompetent och vänlig
Otroligt hjälpsam å trevlig. Var en stor trygghet för oss i detta köp i.o.m. att detta är vår första bostadsrätt. Är väldigt tacksam för denna proffsiga hjälp.
Han var trevlig och jobbade bra.
Artigt bemötande, professionellt agerande och säger inte nej till lite kallprat heller. Allt som allt en väldigt bra attityd och situation.
Vi är nöjda med Josefin. Lugn, kunnig och tillgänglig.
Trygg och Fantastiskt bemötande. Att vi skulle ha en god och snabbt kontakt och att jag behövde alltid vara uppdaterad. Han har haft ansvarskänsla vilket jag kände mig trygg och haft mycket förtroende för honom. David är väldigt duktig, smart, professionell och lösningfokuserad på sitt jobb. Kommer med kloka förslag och lösningar samt utgår från säljarens önskemål och förväntningar. Jag är mycket nöjd med min försäljning hos er. Betyg: 10 av 10.
Trevlig tillmötesgående och väldigt glad Bra på att lyssna man kunde vara sig själv med henne
Hon är snäll och trevlig värkar kunna sin sak Stepler Altid upp. Är en mysig meniskskada. Hon är bäst.
Josefine was very friendly to talk to and was very patient with all of my questions. She took the time to show me every little aspect of the apartment, all the storage spaces and extra amenities of the building itself. I did not expect that much of a personalized experience but she made sure that I had enough time to decide about the apartment. It was my apartment viewing and it also turned out to the best thanks to her support throughout the process. I am glad that she was the contact person for this purchase.
Snabb, pålitlig, professionell, snäll
Mycket trevligt bemötande. Jobbar proffsigt. Goda kunskaper av yrket. Påläst.. Rekommenderas varmt Håkan på nygatan
Proffsig och trevlig..Duktig på ditt jobb.
Mycket bra bemötande,enkelt smidigt inget tillgjort. I och med att mäklaren lyssnade på vad vi sökte så fick hon sälja ett objekt,mycket lyhörd på vad kunden söker. Upplevelsen med mäklaren ,kan jag inte säga annat än att den var strålande bra.
David är en bra och lättsam person och har skött försäljningen till vår stora belåtenhet. Vi rekommenderar honom varmt. Kerstin S
Hade inga förväntningar Han gjorde ett utmärkt jobb,var trevlig och tillmötesgående.
Han var jättesnäll och professionell. Vi har fått alla information som behövde vi.
Josefine guidade och informerade genom hela processen på ett mycket professionellt, kunnigt och trevligt sätt. Högsta betyg till henne från oss.
Gjorde ett jättefint arbete i samband med vår försäljning av sommarhuset. Lätt att kommunicera med, flexibel, tillgänglig och tydlig. Toppen!
Trevligt bemötande, tydlig process, bra kommunikation
Professionell, följer upp, återkopplar snabbt, kunnig
Engagerande och med ett mycket trevligt bemötande. En eloge till Josefines sätt att hantera de olika situationer som uppkommit efter besiktningen av fastigheten. Tagit reda på den infon som varit aktuell och aggerat snabbt och profissionellt.
Josefine har skött hela försäljningsprocessen på ett suveränt bra sätt. Trevligt bemötande, hon är kunnig och mycket snabb. Det finns inget att anmärka på, vi är supernöjda.
David gjorde ett bra jobb och alltid ett positivt och trevligt bemötande.
1. Josefine har varit jätte trevlig, lyhörd, snäll, det fördelen var att lätt och förstå henne. När man har olika frågor eller funderingar lätt kan man kontakta med henne som duktig, har mycket kunskap och erfarenhet inom yrket, hjälpsamt, smidigt när man kontaktar henne och speciellt alltid svarar när man ringer henne. 2 Förväntningar som vi hade i stort sätt att kunna sälja lägenheten o Josefine gjorde det på ett bra sätt. 3 Jag rekommenderar henne 7 stjärnor men tyvärr finns det 5 stjärnor.🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
Vi är oerhört nöjda med vår upplevelse av att köpa lägenhet med hjälp av Josefine. Från start till mål visade hon ett fantastiskt engagemang och stor professionalism. Josefine var alltid tillgänglig för våra frågor och gav oss det stöd vi behövde genom hela processen. Vi kände oss trygga och väl omhändertagna, och kan varmt rekommendera Josefine till alla som söker en pålitlig och kunnig mäklare. Tack för en smidig och positiv bostadsaffär!
Ett mycket trevligt och proffsigt bemötande!
Proffsig. Snabb återkoppling, flexibel, förstående
Toppenbra - skötte allt snabbt och smidigt!
Professionell, trevlig. Hade låga förväntningar å få huset sålt,men han lyckades till slut.
Smidig. Matchade köpare och säljare perfekt.
Josefine är en mycket hjälpsam och kunnig mäklare som varit bra på alla vis vid mitt lägenhetsköp. Högsta betyg till henne från mig
Vi är så otroligt nöjda med vår mäklare Josefine Gustafsson. En bättre, trevligare och mer hjälpsam mäklare kan man inte hitta. 10/10 på alla punkter :)
Hej Allt jätte bra. Fint bemötande och trevligt umgänge, toppen mäklare.
Mycket duktig och trevlig och tack för ett snabbt jobb. All heder till henne. Mvh Roland.
Bra bemötande, kunnig bara positivt ++++