Mycket trevlig och kunnig om fastighetsbranchen i Lilla Edets kommun. Skötte affären snabbt och effektivt. Lyhörd för mina önskemål om vad för slags bostad jag sökte.
Fastighetsbyrån Lilla Edet
Om företaget
Välkommen till Lilla Edet, ett mindre samhälle i närheten av Trollhättan. Här hittar du skog, sjö och landsbygd men även bra kommunikationer till Göteborg med pendeltåg. Vi på Fastighetsbyrån har kontor på Göteborgsvägen 51, och om du söker bostad här i området är det oss du ska kontakta. Vi har koll på köpare, säljare, lägenheter...
223 omdömen om Fastighetsbyrån Lilla Edet
Sedan starten hos Reco 2013
Bettina bemötte oss väldigt fint under hela processen. Hon är tillgänglig, tydlig, trevlig och mest av allt snäll. Vi kände oss trygga med Bettina. Kan varmt rekommendera henne.
Snabb och smidig försäljning. Niklas var trevlig och hjälpsam.
Niclas är en genuint trevlig och sympatisk kille som jag gärna rekommenderar. Kanske något ofokuserad emellanåt, dock enkel att förlåta. Inget allvarligt. Totalt sett en positiv upplevelse med riktigt bra resultat.
Toppentrevlig och professionell mäklare med god områdeskännedom. Gav ett inbjudande intryck vid första mötet som fick oss att känna oss mycket bekväma.
Väldigt trevlig och proffsig, rekommenderas starkt.
Niclas Grönvall, has been extremely kind and supportive during our house finding quest. He contacted me shortly after I sent him an email with a request for contact and he immediately reached out to me to understand what type of properties we were looking for. We agreed on a date where Niclas Grönvall showed me a few properties which lead to the selection of the one we are purchasing. Niclas Grönvall, was very clear and transparent about the process and requirements, keeping at all times a neutral position between...
Mycket trevlig, seriös och kunnig!. Hela processen från start till mål gick väldigt smidigt och huset blev sålt relativt snabbt.
Engaged, dedicated and very helpful.
Trevlig kunnig och hjälpsam, förväntningar var neutrala men blev positivt
Trevlig kunnig hjälpsam mäklare man fick förtroende för honom,
De blev en väldigt kort period med Niclas då huset blev sålt efter 2 dagar. Så endast positiva erfarenheter av honom.
Har haft ett bra samarbete runt fastighetsaffären, som pågått länge. Nöjd :)
Niclas är rutinerad och kan sin sak och vet vad han gör. Mycket tillmötesgående och rekommenderas varmt. Har gjort fler husaffärer med honom och vet att även uppföljning med deklarationshjälp funkar galant.
I svår tid att få sålt löste Niclas Grönvall biffen 5/5 toasts!
Kunnig enagerad samt mycket trevlig
Det jag inte tyckte om med Bettina var att jag fick alltid information sist, detta sa jag även till henne, jag hade nog inte valt henne igen om jag skulle sälja hus
En bra mäklare men framförallt är Niclas väldigt mänsklig och enkel att jobba med, han är en person som man kan skoja med och prata med om allt.
Följer upp kund på bästa sätt. Arbetar aktivt för bästa resultat.
Klart den bästa mäklaren jag sprungit på genom alla mina husköp. Förstod vad jag sökte och letade upp flera objekt åt mig. Framförallt var han, aktiv och engagerad.i att hitta nåt till mig. Kunnig och tillmötesgående med stort engagemang. Tillslut visade han mig mitt drömboende och jag fick äntligen köpa det hus jag sökt så länge. Efter nästan 80 visningar hos olika mäklare sista året så kan jag klart säga att han var den som verkligen engagerade sig. Nu hoppas jag aldrig att jag skall sälja mitt drömhus men om det...
Allt fungerade till full belåtenhet. Att sälja mitt hus efter knappt tjugo var lite vemodigt. Niclas avslappnade sätt och hans kunnighet gjorde affären mindre stressande. Jag rekommenderar honom å det varmaste.
Mycket väl bemött Bra på att tackla svåra situationer vid köpet
Bra, tydlig och ärlig mäklare. Affären känns trygg.
Bettina bemötte oss på ett jätte fint sätt där hon löste hela affären på ett professionellt sätt
Trevlig tillmötesgående, Bra på att svara när man ringer även under semestern.
Trevligt bemötande och engagerad. Lätt att få kontakt med.
Blev mycket bra bemött av Niclas och han uppfyllde definitivt de förväntningsr vi hade. Han förhandlade även fram ett bra avtal med köparna.
Trevlig och tillmötesgående. Mycket lyhörd för våra behov och önskemål, dessutom med glimten i ögat! Väl utvecklade strategier för att få högsta möjliga pris för bostaden. Vi rekommenderar verkligen Niclas Grönvall!
Enligt mig är Bettina en mycket kompetent mäklare. Alltid tillgänglig och håller både säljare och köpare kontinuerligt uppdaterade. Har alltid fått ett trevligt bemötande. Jag rekommenderar gärna Bettina till andra kunder.
Väldigt bra mäklare verkligen
Hej ! Vi vill tacka Bettina för ett fint samarbete!! Hon är duktig på det hon gör. Mvh: Valentina
Tillmötesgående, tillgänglig,, kunnig, professionell
Vårt intryck av Niclas Grönvall har varit enbart positivt. Han har varit lugn och trygg samt inte utlovat guld och gröna skogar utan varit ödmjuk och realistisk. Vi tror att även våra spekulanter har uppfattat Niclas som en lugn och trygg person att göra affärer med. Mäklaren uppfyllde alla våra förväntningar, som var att sköta vår försäljning till en positiv affär.
Vi har varit i kontakt med en hel del mäklare under det sista året eftersom vi sökt ett nytt boende, Och från första minuten vi mötte Nikclas så har han varit väldigt tillmötesgående och vi har känt oss väldigt omhändertagna och han är väldigt enkel att ha och göra med. Så nu har vi ett hus att flytta till tack vare Niclas. Så det känns väldigt bra. Mvh Bengt Linnarsson
Man tycker om Niclas direkt när man träffar honom. Proffsig och trovärdig. Den perfekta mäklaren.
Niclas är professionell i sitt yrkesutövande. En mycket sympatisk och lättsam mäklare/person att prata med och vi hade en kul tid under resans gång. Våra förväntningar var som de infriades att få affären att gå i lås snabbast möjligt. Niclas mäklarinsats kan sammanfattas med: Professionell, noggrann och att det kändes roligt att arbeta med Niclas.
Duktig mäklare som vet vad hon gör. Alltid väl bemött och genom hela affären haft en bra dialog. Rekommenderar starkt om man är ute efter försäljning av hus eller lägenhet
Jag har vid varje möte/ kontakt blivit bemött med respekt och med en stark känsla av att ha blivit sedd och förstådd, och det har ingett en trygghet för mig! Hon förstod fullt ut vad som var MINA förväntningar och hon levde upp till dem till 100% Hennes engegemang och hennes säkerhet ingav ett förtroende från början till försäljningen av huset, och därför vill jag varmt rekommendera Bettina Walter! MVH Agneta Algar.
Tydlig, korrekt, professionell, vänlig och ansvarstagande. Ingav förtroende från första stund då Niclas gav oss stor trygghet genom sitt sätt att visa engagemang.
Proffsigt och personligt bemötande och framför allt lyhörd för våra önskemål. Han levde upp till våra förväntningar och vi valde honom av flera anledningar, bl a därför att han är från Lilla Edet och också sålt många fastigheter i vårt området..
Alltid ett vänligt bemötande jobbar mycket för att få objektet sålt Kan allt om och kring i lilla eder
Niclas var rakt på sak men glimten i ögat som gjorde att man kände sig väldigt bekväm direkt. Fanns det frågor eller funderingar så svarade han, han var hjälpsam och löste väldigt mycket åt oss så det rullade bara på, enormt skönt.
Mycket bra mäklare. Punktlig. Snabb. Och mycket hjälpsam!
Positiv engagerad och kunnig säljare. Som har ett bra bemötande mot båda parter.
Väldigt smidigt och effektivt. Samt trevlig affär, kunde inte vart mer nöjd.
Jag ville få sålt lägenheten snabbt till ett rimligt pris, lägenheten blev såld efter 2 månader på annons i ett svårt säljläge! Niclas hjälpte till med att hitta köpare så jag snabbt blev av med den.
Var bra påläst och kunde svara på våra egna frågor. Lätt att ha kontakt med (telefon och email).
Toppen. Bra kommunikation och mycket kunnig och trevlig att ha att göra med
Bettina har levt upp till alla förväntningar i den extrem svåra tid vi valde att sälja vårt hus. Outtröttligt positiv och stöttande vilket behövdes. Kommer helt klart få förtroendet för fler försäljningar om det dyker upp. Tack!
Det har varit en tuff tid att sälja hus, men tycker att Bettina har kämpat bra. Och verkligen lyckats att få sålt trotts tiden med hög ränta. Mvh Åsa Fager