Är det här ditt företag? Aktivera ditt konto
Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Omdömen totalt
19
Snittbetyg
4.3

Om företaget

Förmedlar bostäder i söder förorter samt Huddinge och Tullinge. Tillsammans gör vi en individuell försäljningsplan anpassad till er. Vi arbetar målmedvetet och engagerat för att ni som säljare ska bli nöjda och känna er säkra under och efter försäljningen

Skriv ett omdöme

19 omdömen om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Visar 19 omdömen med 4.3 i snittbetyg
Lars N
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Sponsor
Svenska Mäklarhuset Älvsjö & Bandhagen
4.8/5 i betyg av 150 omdömen 4.8 av 150 omdömen

Peter sålde vårt hus. Han gjorde en utmärkt presentation av sina tjänster och lyssnade in våra önskemål. (Att vara tydlig med beskrivning av området och fastigheten , dessutom att bilder presenteras i logisk ordning.) Peter deltog i besiktning och fotografering. Han höll kontakt med oss under hela processen och beskrev vilka förarbeten han gjorde bland annat för att förbereda inför visning. Peter verkar gediget intresserad av sälja hus och att allt är korrekt för alla parter och berättar gärna om strategier och förklarar gärna. vad som kommer att hända. Det är helt klart att han vill att både säljare och köpare skall vara nöjda. Det var tex. inga problem att ändra datum trots att det ledde till merarbete. När sälj processen rullat i gång så kändes det bra och tryggt med Peters lägesrapporter och när det var dags för avslut så var Peter tydlig med att förklara vad alla steg innebar. Vi är helnöjda med Peters engagemang i vår säljprocess och kan med stor glädje rekommendera honom som en seriös och effektiv partner i säljprocess.

Christina och Harald J
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Vi är väldigt nöjda. Mycket seriöst uppträdande, kompetenta och noggranna Ordning på papper och tider. Vänligt och trevligt bemötande. Kan verkligen rekommendera dem.

Christer U
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Kunniga, seriösa , ansvarsfulla samt envisa !

Sponsor
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala
4.8/5 i betyg av 3876 omdömen 4.8 av 3876 omdömen

Vid försäljning av vår tomt anlitade vi svensk Fastighetsförmedling / Elenor Jansson. Det har under hela processen känts tryggt att samarbeta med Elenor, hon har verkligen varit engagerad och behjälplig med alla frågor son dykt upp. Om vi i framtiden behöver hjälp med rådgivning vid köp/försäljning kommer vi självklart att vända oss till Elenor. Jan & Christina Vallin Johansson

Kajsa A
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Kompetenta och genuint vänliga personer. Ur mitt perspektiv som köpare kändes lägenhetsaffären trygg och säker.

Magnus E
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Mäklarkontor med stort engagemang, varmt och personligt bemötande. Rekommenderar alla att vända sig till Kerstin och Mats.

Sponsor
Mäklarhuset Essingen
4.9/5 i betyg av 220 omdömen 4.9 av 220 omdömen

Zolle Baleng är en mycket kunnig, sympatisk och tillmötesgående fastighetsmäklare. Mina förväntningar på honom uppfylldes gällande information om föreningen samt i kommunikationen mellan köpare och säljare, på det hela taget var detta en mycket smidig och proffesionellt genomförd bostadsaffär.

Birgitta e
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Fungerade bra

Annette E
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

En liten och personlig mäklarfirma med bra fokus och kännedom om Huddinge kommun. Det kändes som att de var engagerade i min försäljning och det gjorde att hela affären kändes trygg och säker från början till slut.

Sponsor
Svensk Fastighetsförmedling Gärdet
4.9/5 i betyg av 297 omdömen 4.9 av 297 omdömen

Jag vill varmt rekommendera Mattias som mäklare. Han har gjort ett strålande arbete från början till slut. Med sin djupa kunskap om marknaden, professionella inställning och personliga engagemang gjorde han hela processen väldigt smidig. Mattias var alltid tillgänglig för att svara på frågor och gav oss kontinuerlig uppdatering genom hela processen. Tack vare hans expertis och noggrannhet kände vi oss trygga och väl omhändertagna. Vi kunde inte ha varit nöjdare med resultatet. Tack, Mattias!

Rolf L
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Proffisionella! Bra villkor!

Patrik E
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

jag har anlitat stockholmsmäklarna flera gånger och dom känns pålitliga och proffsiga. vänliga människor som jag litar fullt på. rekomenderar dom starkt.

Sponsor
HusmanHagberg Österåker Åkersberga
4.8/5 i betyg av 415 omdömen 4.8 av 415 omdömen

Han är Ödmjuk, en god lyssnare, ger ett proffsigt bemötande. Vi kände oss trygga med Robert från första stund , fotografering, besiktning, tills dess att huset blivit sålt. Skulle helt klart kontakta han igen i framtiden om ny försäljning blir aktuell.

Helén N
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Stockholmsmäklarna är trevliga att ha att göra med, sakliga och förtroendefulla. Man känner att man gör ett bostadsbyte i trygga händer och återkommer gärna till dem när det är dags att se sig om efter ett nytt boende. =)

Anna-Lisa M
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Har bara positiva erfarenheter av min kontakt med Stockholmsmäklarna

Sponsor
Svensk Fastighetsförmedling Malmköping
4.8/5 i betyg av 419 omdömen 4.8 av 419 omdömen

Det har varit både tryggt och trevligt att ha Lena som stöd genom hela försäljningen. Jag kan varmt rekommendera henne.

Anna Matilda K Anna Matilda K
Läs mer omdömen
Britt-Marie B
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Lugna, sakliga och förtroendeingivande.

Anna Å
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Jätte trevliga. Professionella. Engagerade. Duktiga. Super bemötande :)

Sponsor
HusmanHagberg Sundbyberg
4.9/5 i betyg av 761 omdömen 4.9 av 761 omdömen

Väldigt trevlig och kompetent mäklare!

Carolina A
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Mycket bra och personlig service. Ett trevligt bemötande och lätt att få kontakt vid behov. En mäklare som kan sina områden.

Karin S
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Trygga och pålitliga!

Sponsor
HusmanHagberg Östermalm
4.9/5 i betyg av 1575 omdömen 4.9 av 1575 omdömen

Rekommenderar verkligen Nadine! Otroligt bra hjälp, lyhörd och väldigt kunnig om området - Vasastan. Väldigt smidig process och vi sålde precis för det vi ville. Hade verkligen anlitat Nadine igen!

Ove S
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Trevliga, och bra

Mia A
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Trevliga, proffesionella, kan sin sak.

Sponsor
Svensk Fastighetsförmedling Bromma
4.9/5 i betyg av 596 omdömen 4.9 av 596 omdömen

Duktig mäklare som ansträngde sig för att möta våra behov. Var med och gav det där lilla extra och stöttade när man sattes i nya situationer man inte varit med om tidigare. Rekommenderas varmt :)

Anders C
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Anders C
Skrev om Stockholmsmäklarna Sundberg & Sundberg HB

Sponsor
Fastighetsbyrån Oxelösund
4.7/5 i betyg av 111 omdömen 4.7 av 111 omdömen

Supertrevlig och charmig..Såååå nöjd!!🤗

Filtrera omdömen